Vitalsun Přerov, FAQ,

Vitalsun Přerov, FAQ,

FAQ

Co je to sluneční záření?

Sluneční záření je hlavní součástí zevního prostředí člověka a ovlivňuje přímo i nepřímo většinu živých forem na Zemi. Už v minulém století byla odhalena prospěšná vlastnost slunečního záření, a to zejména v prevenci nedostatku vitaminu D a v léčbě rachitis. Na druhé straně již koncem 19. století dermatologové upozorňovali na možnost nepříznivých účinků při dlouhodobé expozici. Sluneční záření je energie, která je vyzařována paprsky různých vlnových délek. Přitom se rozlišuje ultrafialové záření (UV), viditelné světlo a tepelné infračervené záření (IR). UV záření se dále dělí na záření UV-A, UV-B a UV-C. Nebezpečné záření UV-C je odfiltrováno atmosférou a nedosahuje na povrch Země. V protikladu k přírodnímu slunci, které podléhá silným výkyvům, lze ozařování soláriem dávkovat přesně a individuálně.


 

Je rozdíl mezi opalováním v soláriu a na sluníčku?

Při umělém ozařování v soláriu probíhají tytéž procesy jako u přírodního slunění. UV lampy v soláriu emitují kombinaci UV-A a UV-B záření, která je svým složením spektra záření podobná tomu slunečnímu. Při opalování na slunci hrají nejdůležitější roli faktory jako denní doba opalování, roční období, nadmořská výška, výskyt mraků, emise, blízkost rovníku, odrážející okolní povrch (vodní hladina, písečná pláž, asfalt, sníh...), apod. Můžeme říci, že opalování probíhá v nekontrolovatelném prostředí. Výhodou opalování v soláriu je možnost regulace tohoto procesu: zvolíme si intenzitu UV lamp (typ solária) a nastavíme si opalovací čas vhodný pro náš fototyp.


 

Jak často se můžeme opalovat?

Food and Drug Administration (1986) doporučuje dodržovat 48 hodinový interval mezi návštěvami solária. K dokončení jednoho procesu pigmentace je potřeba poskytnout pokožce určitý čas. Další opalování (nastartuje další pigmentaci) v průběhu 24 hodin by mohlo vyvolat nekontrolovatelné spálení kůže. Maximální pigmentace pokožky můžeme dosáhnout postupně během 8 až 10 opalování při dodržování 2 až 3 denních intervalů a opalovacích časů dle tabulky (časy se postupně prodlužují). Pak se doporučuje na cca týden opalování vynechat zcela a poté stačí 1-2 sluneční lázně týdně k udržování dosažené barvy.


 

Proč je důležité vytvářet "základní opálení"?

Mírná expozice UV-B záření pomáhá vytvářet přirozenou bariéru pokožky (obranný mechanismus kůže), která chrání tělo před nadměrným UV zářením. UV-B záření stimuluje tvorbu melaninu, který jako „čepička obklopí" jádro buňky a tím chrání její DNA (pigmentace) a zároveň působí na vytváření takzvané sluneční mozolnatosti - zesílení pokožky. Jestliže se vytvoří optimálně obě vlastní kožní ochranná opatření (pigmentace a zesílení), lze dosáhnout dvojnásobného až čtyřnásobného zvýšení ochranné kapacity pokožky. Při umělém ozařování v soláriu probíhají tytéž procesy jako u přírodního slunění. Opalování v soláriu je proto dobrou přípravou na dovolenou na slunečních plážích či horách. Pokud není tato přirozená ochrana vytvořená a nepoužíváme vhodný ochranný opalovací krém (sunscreen), může dojít ke spálení kůže a zničení DNA v buňkách pokožky. Opakované spálení způsobí buněčný rozpad těchto buněk místo jejich reprodukce.


 

Je nebezpečné nosit kontaktní čočky v soláriu?

Neexistují žádné známé důvody, proč by se nemohly nosit kontaktní čočky během opalování v soláriu. Když jsou oči zavřené a vhodně chráněné ochrannými brýlemi, UV záření je blokováno před pronikáním do očí, popřípadě kontaktních čoček. Teplo, které vzniká při opalování, však může způsobit majitelům kontaktních čoček vysychání očí a nepříjemné pocity. Tak jak ošetřujeme po opalování pokožku hydratujícími prostředky, tak Ti z Vás, kdo nosí kontaktní čočky, mohou použít oční kapky dle doporučení svého očního lékaře.


 

Musíme mít při opalování v soláriu ochranné brýle?

Ano, ochranné brýle (určené pro opalování v soláriu), které jsou odlišné od běžných slunečních, by měl mít každý, kdo se v soláriu opaluje


 

Proč se kůže neopálí na všech místech stejně?

Pihy a skvrny obsahují zvláště hodně hnědnoucích pigmentů a tmavnou proto rychleji. Kožní partie, na kterých se leží, jsou hůře prokrveny a chybějící kyslík z krevního oběhu může vést k pomalejší tvorbě pigmentu. Ani obličej se neopaluje tak dobře, protože má od přírody silnější zrohovatělou vrstvu - speciálně na ochranu proti UV záření. Na dosažení opálení "bez otlačených míst" se proto zvláště hodí kombinovat horizontální opalování s vertikálním. Také se doporučuje občas se nadzvednout a nechat místa na kterých ležíme prokrvit.


 

Je nebezpečné se opalovat v těhotenství?

V těhotenství jsou ženy z pochopitelných důvodů opatrné a mají obavy z možných následků při opalování v soláriu. Těhotenství ale v žádném případě nevylučuje možnost opalování v soláriu. Pouze tehdy, máme-li z lékařských důvodů vynechat i přírodní slunce, musíme se potom vzdát i umělého opalování. Všechny ostatní budoucí matky mohou navštěvovat solárium bez obav. Opalovací časy by měly zůstat krátké, aby se zamezilo nadměrnému zatížení organismu.


 

Co způsobuje stárnutí kůže?

Stárnutí kůže ovlivňuje několik faktorů. S věkem se snižuje zásobování pokožky potřebnými živinami, zpomaluje látková přeměna a snižuje se množství buněčné energie ve fibroblastech (buňkách produkujících kolagen a elastin). Toto vše vede k prudkému poklesu tvorby KOLAGENU, elastinu a kyseliny hyaluronové - látek, které tělo potřebuje pro mladistvou a vypnutou kůži.


 

Jak funguje fotoomlazení?

Speciální červené světlo vyzařované KOLAGENOVÝMI trubicemi stimuluje tvorbu KOLAGENU a elastinu v kůži. Tomuto procesu říkáme fotoomlazení. Klinické studie prokázaly, že světelná terapie urychluje regeneraci kožních buněk o 150 až 200 procent. Navíc je pokožka lépe zásobována tolik potřebnými živinami. Výsledkem je viditelně mladší, vypnutější a jasnější pokožka na celém těle. KOLAGENOVÉ ošetření obnovuje mladistvý vzhled kůže přirozeným způsobem a to zevnitř.


 

Jaké výsledky mohu očekávat?

Výsledky KOLAGENOVÉ terapie přímo souvisí se stářím, aktuálním stavem kůže a četností, dlouhodobostí a kontinuitou procesu. Pozorovací studie ukázaly, že více než polovina všech úšastníků zaznamenala zlepšení vrásek v obličeji a na dekoltu po deseti aplikacích. Po třiceti ošetřeních bylo viditelné zlepšení u všech uživatelů. Kromě toho všichni účastníci testu potvrdili výrazné zlepšení pevnosti a pružnosti pokožky po celém těle. Proces syntézy KOLAGENU a elastinu dále pokračuje i po skončení terapie.


 

Jak mohu dosáhnout svého cíle?

Doporučujeme počáteční KOLAGENOVÝ program skládající se ze tří desetiminutových ošetření týdně během tří měsíců. Výsledky mohou být dále zlepšeny pravidelným používáním našich exkluzivních pečujících produktů, které byly vyvinuty speciálně pro KOLAGENOVOU terapii. Tyto produkty zvyšují produkci KOLAGENU, elastinu a kyseliny hyaluronové. Jsou vyrobeny z přírodních surovin, které konejší, omlazují a obnovují přirozenou pružnost a zářivost pokožky. Pro maximální výsledky by měli být součástí KOLAGENOVÉ terapie vyvážená strava, dostatečný pitný režim a pravidelné cvičení. Celkový proces také pozitivně ovlivňuje omezení kouření a konzumace alkoholu.


 

Jak si mohu zachovat dosažené výsledky?

Proces syntézy KOLAGENU a elastinu pokračuje dále i po ukončení KOLAGENOVÉ terapie. Dosažené výsledky si můžete snadno zachovat návštěvou KOLAGENÁRIA jedenkrát na 14 dní spolu se správnou stravou, pravidelným pitným režimem a používáním speciálních produktů pro péči o pleť.


 

Jak dlouhé je každé ošetření?

Ošetření je velmi rychlé. Aplikace by v průměru měla trvat na ležícím KOLAGENÁRIU 20-25 minut. Při jednotlivých návštěvách Vám vždy ochotně a individuálně poradí proškolená obsluha našeho studia tak, aby každá návštěva měla maximální efekt. Mezi jednotlivými návštěvami doporučujeme přestávku 48 hodin.


 

Jak musím připravit pokožku před návštěvou KOLAGENÁRIA?

Pro zajištění co nejlepších výsledků je třeba před návštěvou KOLAGENÁRIA odstranit všechen make-up a důkladně očistit pokožku. Make-up totiž může omezit nebo blokovat účinnost KOLAGENOVÝCH trubic. Žádná jiná příprava není třeba.


 

Je možné kombinovat KOLAGENOVOU terapii s jiným kosmetickým ošetřením?

Ano. Je doporučeno kombinovat ostatní kosmetická ošetření s KOLAGENOVOU terapií. Běžné kosmetické ošetření je totiž prováděné především na povrchu kůže, zatím co KOLAGENOVÁ terapie regeneruje kůži zevnitř. Fotoomlazení zvyšuje propustnost kůže a umožňuje tak účinným látkám proniknout hlouběji do pokožky. Tím se zvyšuje účinnost kosmerických přípravků.


 

Musím nosit ochranné brýle?

Červené světlo KOLAGENOVÝCH trubic je velice intenzivní, proto je nutné používat ochranné brýle do solárií, které Vám zdarma zapůjčíme.


 

Co odlišuje KOLAGENOVOU terapii od jiných typů ošetření?

Na rozdíl od jiných terapií omlazení pleti, jako jsou laser a IPL funguje KOLAGENOVÁ terapie bez užití vysokých teplot a zcela bez poškození tkání a buněk. Vyzařované červené světlo není horké a je vhodné pro všechny typy pleti a pro veškeré věkové skupiny. Nejsou známé žádné kontraindikace, aplikace je zcela bezbolestná a nevyžaduje rekonvalescenci. Jedná se o jednoduché a organismu přirozené ošetření.


 

Ovlivňují některé léky výsledky?

Užíváte-li léky nebo trpíte-li kožním onemocněním, vezměte prosím na vědomí, že některé léky mohou být fotosenzitivní. To znamená, že můžou způsobit nežádoucí reakce, pokud je tělo vystaveno světlu. Jestliže máte obavy, poraďte se před použitím KOLAGENÁRIA se svým lékařem.


 

Jak se KOLAGENÁRIUM liší od LED ošetření?

LED ošetření je mnohem dražší a obvykle ošetřuje pouze tvář. KOLAGENÁRIUM ošetřuje celé tělo a dosahuje mnohem intenzivnějších a dlouhodobějších účinků.


 

Je terapie vhodná pro každého?

Fotoomlazovací ošetření pomocí KOLAGENOVÝCH trubic je vhodné pro všechny typy pleti, nicméně někteří lidé by KOLAGENÁRIUM používat neměli. Patří mezi ně těhotné ženy, lidé trpící epilepsií, či nemocemi, které jsou citlivé na světlo, uživatelé léků čí bylinných přípravků, které mohou být fotosenzitivní např. antibiotika, protizánětlivé léky, třezalka, atd. Pokud si nejste jisti, zda se právě Vás dané upozornění týká, poraďte se prosím se svým lékařem.

Vitalsun - solárium Přerov

Kontakty

Mail: vitalsun@vitalsun.cz
Tel.: +420 776 147 142
Tel.: +420 728 582 655

Otevírací doba:
Po: 9:00 – 17:00
Út: 9:00 – 17:00
St: dle domluvy
Čt: 9:00 - 17:00
Pá: dle domluvy

Informace

Vitalsun - provozovna
nám. T. G. Masaryka 224/13
1. patro (Svatební agent)

Michael Vrba

nám. T. G. Masaryka 224/13, Přerov 750 02
IČ: 65915704
Spisová značka: 2018/1608/ZU/De

Copyright (c) 2018 VITALSUN www.vitalsun.cz, design a kód wedipa.com, Průmyslové podlahy